Jak zwykle konferencja Apple zelektryzowała cały świat. Tim Cook ze sceny audytorium Steve’a Jobsa pokazał nowe modele iPhone. Jak uważa wielu – tym samym wyznaczył ścieżki rozwoju branży technologicznej na następne lata.

Konferencja Apple

Zgodnie z przewidywaniami zaprezentowano iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus, ale także iPhone X, który zgodnie z zapewnieniami producenta „cały jest ekranem”.                         Co ważne, potwierdziły się plotki o wykorzystaniu w urządzeniach technologii bezprzewodowego ładowania akumulatorów.

Ładowanie indukcyjne obecne jest na rynku od pewnego czasu. Specjaliści dziwili się, że gigant z Cupertino, nieustannie starający się o miano lidera branży, wciąż polega na ładowarkach sieciowych. Apple zdecydował się na wykorzystanie standardu Qi. System Powermat bazuje na ogólnoświatowym standardzie PMA. Marka w trosce o komfort klientów podjęła działania mające na celu zapewnienie bezproblemowego korzystania z mat indukcyjnych dla posiadaczy najnowszych urządzeń Apple.

Czym jest PMA?

Power Matters Alliance (PMA) jest globalną organizacją branżową non-profit, której misją jest rozwój standardów i protokołów do bezprzewodowego przesyłania energii. PMA zostało stworzone w marcu 2012 roku przez Procter & Gamble i Powermat Technologies. Misją organizacji jest tworzenie sieciowych technologii w celu zagwarantowania konsumentom interoperacyjnych urządzeń, które wykorzystują bezprzewodową technologię zasilania. Wiodące marki technologiczne wyposażają swoje produkty w technologie kompatybilne z PMA. System ładowania smartphonów Powermat dostosowany jest do standardu PMA, dzięki czemu jest bardziej wydajny i bezpieczniejszy w porównaniu do ładowarek z kablami. Powermat zapewnia możliwość ładowania wielu smartphonów najpopularniejszych producentów, a jeśli dany model nie obsługuje indukcyjnego ładowania baterii, rozwiązuje problem dzięki PowerRingom.

iPhone zgodny z Powermat!

Aby zapewnić wygodę zarówno swoim partnerom biznesowym, a także docelowym konsumentom, Powermat przygotowuje aktualizację swojego systemu. Proces rozpoczyna się, np. w amerykańskich lokalach Starbucks, których olbrzymia liczba klientów to posiadacze iPhonów. Chętnie kupują najnowsze modele, gdy tylko pojawią się na rynku.
Marka Powermat wkrótce wdroży aktualizację systemu. Co najważniejsze, dokona tego bez konieczności wymiany mat ładujących czy fizycznego dostosowywania urządzeń. Aktualizacja odbędzie się za pomocą serwerów, poprzez które urządzenia są połączone. Dzięki chmurze, update rozpowszechni się szybko, masowo i jednocześnie. Cały proces ma zakończyć się zanim najnowsze iPhony będą powszechnie dostępne w sprzedaży.

Jeżeli Apple wyposażył swoje flagowce w technologię ładowania bezprzewodowego, możemy spodziewać się podobnych działań u innych producentów. Nadchodzi prawdziwy wysyp telefonów ładowanych indukcyjnie, więc zastosowanie systemu Powermat z pewnością wyjdzie naprzeciw wymaganiom klientów!